Öğrenecekleriniz;

Güzel Sanatlar Yetenek Sınavı Hazırlık Eğitimi

✓ Ton çubuğu ile tonlama yapmayı, geometrik şekillerin tonlama ile form olarak 3 boyutlu nesnelere dönüştürmeyi öğreneceksiniz.
✓ Göz ve kalemle ölçü almayı, nesnelerin geometrik şekillerle yorumlanarak çizmeyi öğreneceksiniz.
✓ GSF sınavlarına yönelik İnsan ve hayvan anatomik çizimleri nasıl yapılır? öğreneceksiniz.
✓ GSF sınavlarında çıkan Perspektif tabanlı çizimler için; Perspektif kuralları ile birlikte iç mekan ve dış mekan çizimleri nasıl yapılır? uygulayarak öğreneceksiniz.
✓ GSF sınavlarında çıkan çizim teknikleri ve kara kalem çizimde oran ve orantı nasıl sağlanır? öğreneceksiniz. ✓GSF sınavlarında çıkan imgesel /hayali kompozisyon nasıl çizilir? ✓ Karakalem çizimde kompozisyon oluşturmanın püf noktalarını öğreneceksiniz.

Tanıtım videosunu izle!

Malzemeler
HB, 2B, 4B, Resim Kalemi
Eskiz defteri veya Resim kağıdı
Hamur Silgi

Açıklama
Tüm sanat ve tasarım dallarının başında kara kalem eğitimi ve desen bilgisi yer alır.

Bu eğitimle sıfırdan başlayarak kara kaleme düz çizgiyle keyifli bir giriş yaparak başladığımız eğitimin sonunda hayal ettiklerinizi çizebilir, fade edebilir olacaksınız.

Bu kurs kimler için uygun: Sanata meraklı 10 yaş ve üzeri herkes kara kalem eğitimine katılabilir. Hayal gücüne ihtiyaç duyan görsel sanatlar ve tasarım alanlarındaki yeteneklerini geliştirmek isteyenler katılabilir. Temel seviye karakalem kursu ile karakalem ton çubuğu, geometrik şekiller ve çizgi çalışmalarından başlayarak tonlamanın püf noktalarını öğrenebilirsin.

Ardından ölçü alarak obje çizimleri yapmayı ve bunları ışık-gölge değerlerine göre tonlamayı öğrenerek gördüğün bir neseyi çizebilir hale gelebilirsin.

Obje çizimlerinin ardından hayvan anatomisi ve insan anatomisinin yapısını öğrenirsin. Perspektif çizimleriyle mekan çiziminin püf noktalarını öğrenebilirsin.

Çaydanlık Çizimi

Bu bölümde baştan sonra kara kalem çaydanlık çizimi yaparak nesnenin oranlarını doğru yerleştirmeyi ve tonlamayı öğreneceksin.

Göz Çizimi

Farklı açılardan detaylı karakalem ve renkli göz çizimi yapmaya şimdi başla!

Örnek Ders- Makas Çizimi

Perspektif Sehpa Çizimi

Bu bölümde perspektif kurallarına uygun bir sehpa çizerek kara kalem tonlama yapacağız.

Müfredat

  1. Ödevlerimi Nasıl Göndereceğim?

  1. Temel Kara Kalem Çizim Eğitim İçeriği

  2. Kara Kalem Çizim Malzemeleri Nelerdir?

  1. Eğitimin Tanımı ve Kullanılacak Malzemeler

  2. Temel Çizgi Çalışması

  3. Bas-Çek Çalışması

  4. Geometrik Şekiller

  5. Temel Çizim Ödev

  1. Karakalem Giriş

  2. Karakalem Ton Çubuğu

  3. Renkli Ton Çubuğu

  4. Yüzeyler Üzerinde Tonlama Uygulamaları

  5. Ödev

  1. Geometrik Şekiller Üzerine Tonlama

  2. Ödev

  1. Ölçü Alma

  2. Ölçü Alma

  3. Karakalem Cam Şişe Çizimi

  4. Ödev

About this course

 • Önizleme
 • 98 ders
 • 25 saat video içeriği

Tüm Ders Videoları
Eğitim Dökümanları
Ödevler
Sertifika

 • Kayıt olacağınız kurs içinde yayınlanmış olan ve abonelik süreniz içinde yüklenecek yeni eğitimlere erişiminiz olur. Abonelik süreciniz boyunca videoları dilediğiniz tekrarda izleyebilirsiniz.

 • Video eğitimler içinde kullanılan örnek dosyalar ve derse yardımcı indirilebilir belgeler gibi dijital içerikleri temsil eder.

 • Kurslar bir çok bölümden, her bölüm ise video dersler, eğitim dökümanları, testler ve ödevlerden oluşur. Bölüm/Video bazlı ödevlerinizin yükleyerek eğitmenlerin değerlendirme notları ile eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

 • Kurs içeriğini %100 olarak tamamlamış, ödevlerinden onay almış öğrenciler sertifika almaya hak kazanır. Sertifika dijital ortamda teslim edilir.

Güzel Sanatlar Yetenek Sınavları Hazırlık 1 Aylık Üyelik

30 gün boyunca Güzel Sanatlar Yetenek sınavı eğitiminin tamamını izle, öğren ve uygula! Dilediğin ay kadar yenile...

Sertifikalı Sınırsız Üyelik

Ömür Boyu Sınırsız Erişimle eklenen eğitimlerle birlikte tüm eğitimi İzle, öğren ve uygula. Yurt içindeki Lise ve Üniversitelerin Yetenek sınavlarına hazırlan.

Üyelik Ücretini Havale veya EFT olarak ödeyin

Üyelik süreci, Bankadan Havale ve EFT ile ödeyebilirsin. Ödeme ve daha fazla sorularınız için 0541 857 81 37'den bizimle iletişime geçebilir veya ödeme merkezini inceleyebilirsin.