[BLOG]
Tasarım içerikli
makaleler

Blender Programıyla 3D Animasyon nasıl yapılır?

Blender Programı ile 3D Animasyon eğitimine hemen buradan başla !

Blender, ücretsiz ve açık kaynaklı bir 3D modelleme ve animasyon programıdır. Blender'ı kullanarak animasyon yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz: Blender'ı İndirin ve Kurun: İlk adım olarak Blender'ı resmi web sitesinden indirin ve bilgisayarınıza kurun. Arayüzü Tanıyın: Blender'ı açtığınızda karşınıza karmaşık bir arayüz çıkabilir. Arayüzü tanımak için çevrimiçi eğitim videoları veya Blender'ın kendi belgelerini kullanabilirsiniz. Model Oluşturma veya İçe Aktarma: Animasyon için bir model oluşturabilir veya dışarıdan bir modeli Blender'a içe aktarabilirsiniz. Animasyon Sahnesi Oluşturma: Sahne oluşturmak için kamera, ışık ve diğer unsurları ekleyin. Bu, animasyonunuzun geçeceği ortamı oluşturmanıza yardımcı olur. Anahtar Kareler Ekleyerek Animasyon Oluşturma: Blender'da animasyon oluşturmak için anahtar kareler ekleyerek nesnelerin konumunu, dönüşünü ve ölçeğini zamanla değiştirin.
Oku
blender ile animasyon yapımı

Uzaktan Mimarlık Eğitimi nasıl olur?

Videmy.com Uzaktan mimarlık eğitimi interaktif ders materyalleri, video dersler ve diğer çevrimiçi araçlar aracılığıyla gerçekleştirilir. Öğrencilere mimarlık tarihi, tasarım prensipleri, yapı malzemeleri, proje yönetimi ve dijital tasarım gibi konularda dersler verilir. Ayrıca, mimarlık eğitimi içeriğinde genellikle öğrencilere proje tabanlı çalışmalar yapma fırsatı sunar ve öğrencilerin uzaktan erişim sağlayarak öğretmenleriyle etkileşimde bulunmalarını sağlar. Videmy.com temel Mimarlık video eğitimi içeriği esnek bir zaman çizelgesine sahiptir, bu da öğrencilere kendi hızlarında ilerleme fırsatı verir.
Oku
Mimarlık eğitimi nasıl olur?

Perspektif Çizimde Kullanılan Terimler Neler?

Perspektif Çizim Eğitimine Hemen Şimdi Başla

Perspektif çizimlerde dört düzlem kullanılır. Çizimle göz arasında resmin arakesit olarak çizileceği düzleme resim düzlemi; cismin ve çizen kişinin üzerinde durduğu düzleme zemin düzlemi; resim düzlemiyle zemin düzleminin kesiştiği hatta da zemin hattı denir. Resim düzlemini dik kesen göz hizasındaki düzleme ise yatay düzlem ismi verilir.
Oku
perspektif çizim kursu

Dijital İllüstrasyon Nasıl Çizilir?

Dijital İllüstrasyon eğitimine hemen şimdi başla!

İllüstrasyon, bir metnin veya konunun görsel olarak anlatılması için yapılan çizimdir. İllüstrasyonlar, metnin anlaşılmasını kolaylaştırmak, okuyucunun ilgisini çekmek, bir ürün veya hizmetin tanıtımını yapmak veya sadece estetik bir amaç için kullanılabilir. Farklı teknikler ve malzemeler kullanılarak oluşturulabilir, günümüzde dijital araçlar kullanılarak illüstrasyon çalışmaları yapılmaktadır.
Oku

Moda Aksesuarları Nelerdir?

Moda aksesuar tasarımı eğitimine hemen buradan başla !

Moda aksesuarları genellikle bir giyim tarzını tamamlamak veya kişisel tarzı ifade etmek için kullanılan çeşitli öğelerdir. Moda aksesuarları arasında şunlar bulunabilir: Takılar: Kolye, küpe, bilezik, yüzük gibi takılar, bir kıyafeti tamamlamanın yanı sıra kişisel tarzı ifade etmek için kullanılır. Çantalar: Omuz çantaları, el çantaları, sırt çantaları gibi çeşitli çanta modelleri, hem kullanışlılık hem de stil açısından önemli moda aksesuarlarıdır.
Oku
moda aksesuarları kursu